Seminar za šahovske sudce

HUŠS – Ogranak JUG će ubrzo organizirati Seminar za šahovske suce.

Molim sve zanteresirane da se jave predsjedniku HUŠS regije Jug, g. Vladimiru Cvetniću na mobitel 095 5502725 ili email vladimircvetnic@gmail.com

PDF dokument možete preuzeti => OVDJE

Prvenstvo Županije Splitsko-dalmatinske u šahu za 2020 godinu

Lista prijavljenih igrača =>  http://chess-results.com/tnr503338.aspx?lan=1

 

Raspis prvenstva Županije Splitsko-dalmatinske u šahu za 2020 godinu

 

Pokrovitelj: Šahovski savez Županije Splitsko-dalmatinske

Tehnički organizator: Izvršni odbor Šahovskog Saveza Županije Splitsko-dalmatinske

Direktor turnira: Božo Mišković  098 428446
Vrijeme igranja: 18.01. – 26.01.2020.

Mjesto igranja:

Split, Ul. Ivana pl. Zajca 2,  Dom za starije i nemoćne osobe na Zenti

U prostorijama županijskog saveza


Sustav igre
: Švicarski sustav, FIDE varijanta, 9 kola. Turnir se rejntingira za ELO i CRO listu.

Tempo igre: 90 minuta uz dodatak od 30 sekundi po svakom odigranom potezu.

Pravo nastupa: Svi šahisti registrirani pri HŠS-u sa prebivalištem ili boravištem na području Županije Splitsko-dalmatinske.

 

Svečano otvaranje prvenstva: 18.01.2019. u 15.50h

Raspored igre:
1. kolo 18.01. 16.00  (subota)

  1. kolo 19.01. 16.00 (nedjelja)
    3. kolo 20.01. 17.00 (ponedjeljak)
    4. kolo 21.01. 17.00  (utorak)
    5. kolo 22.01. 17.00  (srijeda)
    6. kolo 23.01. 17.00  (četvrtak)
    7. kolo 24.01. 17.00  (petak)
    8. kolo 25.01. 16.00  (subota)
    9. kolo 26.01. 10.00  (nedjelja)

 

Kotizacija: 100,00 kuna,
Velemajstori su oslobođeni plaćanja upisnine.
Za kadete koji do 01.01.2020. nisu napunili 15 godina – 50kn
Kotizacija se može uplatiti na žiro račun  ŠSŽSD:  HR162500009-1101196540
ili u gotovini na dan početka turnira: 18.01.2020. u vremenu od 15.00h do 15.40h u prostorijama za igru.
Prijave igrača:
Prijave igrača vrše se isključivo na email glavnog sudca  turnira vladimircvetnic@gmail.com zaključno do 17.01.2020.g.
Igrač se može prijaviti i na dan natjecanja ali će platiti dodatnu kotizaciju od 100kuna.
Maksimalan broj učesnika je 60. Nakon što se popune sva mjesta daljnje prijave igrača neće se primati.
Svi igrači dužni su osobno se prijaviti na dan početka turnira: 18.01.2020. u vremenu od 15.00h do 15.40h u prostorijama za igru.

 

Nagradni fond: 12.050 kuna

Po plasmanu:

1. nagrada 3.000 kn
2. nagrada 2.000 kn
3. nagrada 1.000 kn
4. nagrada 800 kn
5. nagrada 700 kn
6. nagrada 550 kn
7. nagrada 400 kn
8. nagrada 300 kn
9. nagrada 200 kn
10. nagrada 100kn

Za igrače do 15. godina:
1. nagrada 300,00 kn
2. nagrada 200,00 kn
3. nagrada 100,00 kn

Za igrače do 20. godina:
1. nagrada 300,00 kn
2. nagrada 200,00 kn
3. nagrada 100,00 kn

Za igrače preko 60. godina:
1. nagrada 300,00 kn
2. nagrada 200,00 kn
3. nagrada 100,00 kn

Za najbolju igračicu:                            200,00 kn
Za najboljeg igrača bez ELO:               200,00 kn
Za najboljeg igrača ELO do 1800:       200,00 kn
Za najboljeg igrača ELO 1801-1900:   200,00 kn
Za najboljeg igrača ELO 1901-2000:   200,00 kn
Za najboljeg igrača ELO 2001-2100:   200,00 kn

Svaki sudionik ima pravo na samo jednu nagradu.
Organizator je osigurao šahovske garniture za sve sudionike turnira kao i digitalne satove za prvih pet ploča. Ostali sudionici obvezani su donijeti ispravan FIDE elektronski šahovski sat.

 

U Splitu 31.12.2019.

UO Šahovski savez Županije Splitsko-dalmatinske

                                                                       Predsjednik

Ivica Brkić

 

 

Raspis možete preuzeti u => PDF FORMATU

RASPIS šahovskog turnira Otvoreno prvenstvo županije splitsko-dalmatinske u brzopoteznom šahu 6. Božićni Cuger u Splitu

Lista prijavljenih igrača => http://chess-results.com/tnr504349.aspx?lan=1


RASPIS šahovskog turnira Otvoreno prvenstvo županije splitsko-dalmatinske u brzopoteznom šahu 
6. Božićni Cuger u Splitu

 

Pokrovitelj: Šahovski savez Županije Splitsko-dalmatinske
Tehnički organizator: Izvršni odbor Šahovskog saveza Županije Split-dalmat.
Direktor Turnira: Dopredsjednik ŠSŽSD – Božo Mišković
Kontakt i prijave: Tajnik ŠSŽSD -Stjepan Gudelj, stjepangudelj@gmail.com
Dan i mjesto igranja: nedjelja, 12.01.2020.g., Split, Ul. Ivana pl. Zajca 2,
Dom za starije i nemoćne osobe na Zenti, u prostorijama županijskog saveza

Sustav igre:  Švicarski sustav, 11 kola.

Turnir se će se rejtingirati za FIDE brzopotezni šah.

 

Tempo igre:  5 minuta uz dodatak od 2 sekunde po svakom odigranom potezu.

 

Pravo nastupa: Pravo nastupa imaju svi šahisti sa FIDE ID brojem.

 

Otvaranje i zatvaranje turnira:  Otvaranje turnira će biti u 10.20h. Zatvaranje i proglašenje pobjednika biti će nakon zadnjeg kola.

 

Raspored igre:   Svi mečevi igrati će se u nedjelju, 12.01.2020.g

1. kolo  10.30 5. kolo  11.50 9. kolo    13.10  
2. kolo  10.50 6. kolo  12.10 10. kolo  13.30  
3. kolo  11.10 7. kolo  12.30 11. kolo  13.40  
4. kolo  11.30 8. kolo  12.50    

 

Kotizacija: Kotizacija je 30kn.

Prijavu možete izvršiti osobno na dan turnira 10h – 10.20h.

Igrači koji se osobno ne prijave do 10.20h mogu nastupiti od drugog kola.

Maksimalan broj učesnika turnira je 60 igrača.

 

Nagradni fond: iznosi 4.000 kn

1.mjesto 850 kuna    2.mjesto 700 kuna     3.mjesto 600 kuna          4.mjesto 500 kuna

5.mjesto 400 kuna    6.mjesto 300 kuna     7.mjesto 200 kuna          8.mjesto 150 kuna

9.mjesto 100 kuna    10.mjesto 100 kuna   11.mjesto 50 kuna      12.mjesto  50 kuna

 

 

Šahovska oprema: Organizator će osigurati šahove, ploče i figure, za prvih 25 ploča. Za ostale ploče-  igrač sa bijelim figurama dužan je imati šah, figure i sat.

Svaki igrač dužan je sa sobom donijeti ispravan FIDE elektronski šahovski sat.

 

Organizacijski odbor ŠSŽSD

 

Raspis možete preuzeti u => PDF FORMATU

Najava turnira

Božićni cuger u Splitu – 12.01.2020.g. (brzopotezno prvenstvo ŽSD)

Pojedinačno prvenstvo ŽSD za 2020.g. – 18.-26.01.2019.g.

Mjesto igranja oba turnira je u prostorijama županijske skupštine, dom umirovljenika na Zenti.

 

 

 

Odigrano je Pojedinačno kadetsko prvenstvo županije Splitsko-dalmatinske za 2019. godinu

Link na Chess-Results

Pobjednici po skupinama su:

U8
1. Rehak Nikola iz ŠK Brda, Split
2. Lukšić Frane iz ŠK Jelsa, Jelsa
3. Milevčić Marko iz ŠK Jelsa, Jelsa

U10
1. Ercegović Josip iz ŠK Petar Sedlar-Pepe,
2. Kuzmić Borna Zvonimir iz ŠK Petar Sedlar-Pepe
3. Crnčić Duje iz ŠK Jelsa, Jelsa

U12
1.Grgantov Marin iz ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
2.Kurtović Darko iz ŠK Mornar, Split
3.Ercegović Ivan iz ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi

U14
1. Poljak Stipe iz Šk Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
2. Marović Luka iz ŠK Brda, Split
3. Despalatović Lovre iz ŠK Mornar, Split

U16
1. Denić Marin iz ŠK Mornar, Split
2. Petričević Mateo iz ŠK Hvar, Hvar
3. Arnold Jan iz ŠK Jelsa, Jelsa

Juniori – U20
1. Čotić Borna iz ŠK Mornar, Split
2. Penava Josip iz ŠK Knez Mislav, Podstrana
3. Barić Marko iz ŠK Mornar, Split

Raspis turnira – Pojedinačno kadetsko prvenstvo županije Splitsko-dalmatinske za 2019. godinu

Link na turnir => Chess-results


Organizator: Šahovski savez Županije splitsko-dalmatinske
Mjesto igranja: Split, Šimićeva 54, prostorije ŠK Brda
Vrijeme igranja: 7. i 8. prosinca 2019.godine.
Pravo nastupa: Svi kadeti s prebivalištem u Županiji splitsko-dalmatinskoj koji na 01.01.2019.g. nisu napunili 16 godina.
Sustav natjecanja:
Natjecanje se igra po dobnima skupinama, U8, U10, U12, U14 i U16.
Turnir se igra po švicarskom sistemu 7 kola, ovisno o broju prijavljenih igrača. Organizator zadržava pravo odigravanja Berger sistema (do 8 natjecatelja u gore navedenim kategorijama) ili dvokružnog Berger sistema (ukoliko je broj igrača 4 unutar skupine)
Organizator zadržava pravo spajanja susjednih dobnih skupina (npr. U8 i U10) ukoliko je broj prijavljenih igrača manji od 4.
Partije se igraju po pravilima šaha FIDE.

 

Tempo igre: Vrijeme razmišljanja po igraču iznosi 30 min + 30 sekundi dodatka za svaki odigrani potez. Svi sudionici dužni su donijeti šahovsku ploču standardnih dimenzija i ispravan digitalni šahovski sat.

 

Raspored odigravanja kola:
Iduće kolo počinje nakon što svi mečevi prijašnjeg kola završe. 

 

Okvirni raspored je sljedeći:

07.12.2019.
1 kolo   9.00 sati
2 kolo 11.00 sati
3 kolo 13.00 sati
4 kolo 15.00 sati

 

08.12.2019.
5 kolo   9.00 sati
6 kolo 11.00 sati
7 kolo 13.00 sati
Nagrade po kategorijama:
Do 8 godina: 
Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 10 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 12 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 14 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 16 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju

 

Prijave za turnir: do 06.prosinca 2019. isključivo na email: stjepangudelj@gmail.com


Kontakt osoba:

Stjepan Gudelj, mob. 098/927-6981, email: stjepangudelj@gmail.com