Najava turnira

Božićni cuger u Splitu – 12.01.2020.g. (brzopotezno prvenstvo ŽSD)

Pojedinačno prvenstvo ŽSD za 2020.g. – 18.-26.01.2019.g.

Mjesto igranja oba turnira je u prostorijama županijske skupštine, dom umirovljenika na Zenti.

 

 

 

Odigrano je Pojedinačno kadetsko prvenstvo županije Splitsko-dalmatinske za 2019. godinu

Link na Chess-Results

Pobjednici po skupinama su:

U8
1. Rehak Nikola iz ŠK Brda, Split
2. Lukšić Frane iz ŠK Jelsa, Jelsa
3. Milevčić Marko iz ŠK Jelsa, Jelsa

U10
1. Ercegović Josip iz ŠK Petar Sedlar-Pepe,
2. Kuzmić Borna Zvonimir iz ŠK Petar Sedlar-Pepe
3. Crnčić Duje iz ŠK Jelsa, Jelsa

U12
1.Grgantov Marin iz ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
2.Kurtović Darko iz ŠK Mornar, Split
3.Ercegović Ivan iz ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi

U14
1. Poljak Stipe iz Šk Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
2. Marović Luka iz ŠK Brda, Split
3. Despalatović Lovre iz ŠK Mornar, Split

U16
1. Denić Marin iz ŠK Mornar, Split
2. Petričević Mateo iz ŠK Hvar, Hvar
3. Arnold Jan iz ŠK Jelsa, Jelsa

Juniori – U20
1. Čotić Borna iz ŠK Mornar, Split
2. Penava Josip iz ŠK Knez Mislav, Podstrana
3. Barić Marko iz ŠK Mornar, Split

Raspis turnira – Pojedinačno kadetsko prvenstvo županije Splitsko-dalmatinske za 2019. godinu

Link na turnir => Chess-results


Organizator: Šahovski savez Županije splitsko-dalmatinske
Mjesto igranja: Split, Šimićeva 54, prostorije ŠK Brda
Vrijeme igranja: 7. i 8. prosinca 2019.godine.
Pravo nastupa: Svi kadeti s prebivalištem u Županiji splitsko-dalmatinskoj koji na 01.01.2019.g. nisu napunili 16 godina.
Sustav natjecanja:
Natjecanje se igra po dobnima skupinama, U8, U10, U12, U14 i U16.
Turnir se igra po švicarskom sistemu 7 kola, ovisno o broju prijavljenih igrača. Organizator zadržava pravo odigravanja Berger sistema (do 8 natjecatelja u gore navedenim kategorijama) ili dvokružnog Berger sistema (ukoliko je broj igrača 4 unutar skupine)
Organizator zadržava pravo spajanja susjednih dobnih skupina (npr. U8 i U10) ukoliko je broj prijavljenih igrača manji od 4.
Partije se igraju po pravilima šaha FIDE.

 

Tempo igre: Vrijeme razmišljanja po igraču iznosi 30 min + 30 sekundi dodatka za svaki odigrani potez. Svi sudionici dužni su donijeti šahovsku ploču standardnih dimenzija i ispravan digitalni šahovski sat.

 

Raspored odigravanja kola:
Iduće kolo počinje nakon što svi mečevi prijašnjeg kola završe. 

 

Okvirni raspored je sljedeći:

07.12.2019.
1 kolo   9.00 sati
2 kolo 11.00 sati
3 kolo 13.00 sati
4 kolo 15.00 sati

 

08.12.2019.
5 kolo   9.00 sati
6 kolo 11.00 sati
7 kolo 13.00 sati
Nagrade po kategorijama:
Do 8 godina: 
Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 10 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 12 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 14 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 16 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju

 

Prijave za turnir: do 06.prosinca 2019. isključivo na email: stjepangudelj@gmail.com


Kontakt osoba:

Stjepan Gudelj, mob. 098/927-6981, email: stjepangudelj@gmail.com

Raspis – Šolta amateur open 2020.

 

PRIJAVA I SVE INFORMACIJE:

Mateo Ivić

+385 (0)91 6400 589

ivic32@yahoo.com

 

 

NAJVAŽNIJE:

Dom kulture, Grohote, Šolta

27.06.-05.07.2020.

Švicarac, 9 kola, 90 min.+30 sec.

Nagradni fond: 8.000 eur

Upisnina za igrače s CRO liste: 200 kn

 

PRAVO NASTUPA: ŠAHISTICE I ŠAHISTI S ELO REJTINGOM MANJIM OD 2300 BODOVA NA DAN PRIJAVE ORGANIZATORU

 

 

ŠOLTA AMATEUR OPEN 2020.

 

 

  1. OTVORENI AMATERSKI ŠAHOVSKI TURNIR “ŠOLTA OPEN” (ELO<2300)

Grohote, Šolta, 27.06.-05.07.2020.

ORGANIZATOR: Šahovski klub Brda-Split

POKROVITELJI:Općina Šolta, Turistička zajednica općine Šolta

MJESTO IGRANJA:  Grohote, Dom kulture

Turnir se igra švicarskim sustavom u 9 kola

TEMPO IGRE: 90 minuta uz dodatak od 30 sekundi po potezu

Turnir će se rejtingirati kod FIDE za osvajanje ELO rejtinga

 

RASPORED IGRANJA:

  1. 27.06. 18.00
  2. 28.06. 13.00
  3. 29.06. 10.00
  4. 29.06. 17.00
  5. 01.07. 13.00
  6. 02.07. 13.00
  7. 03.07. 13.00
  8. 04.07. 13.00
  9. 05.07. 09.30

Svečano proglašenje i dodjela nagrada: 05.07. – 14.00

 

BLITZ TURNIR:

30.06. u 17.30 na bazenu u Nečujmu

 

NAGRADNI FOND: 8.000 EUR

GLAVNE NAGRADE (U EURIMA):

  1. 1500
  2. 1200
  3. 1000
  4. 750
  5. 500
  6. 400
  7. 250
  8. 200
  9. 100
  10. 100

 

POSEBNE NAGRADE:

Najbolje učesnice:                       300,150,50

Najbolji veterani(>60):                300,150,50

Najbolji igrači ispod 2100 ELO: 300,150,50

Najbolji juniori (<18):                 300,150,50

Nagrade nisu kumulativne.

 

UPISNINA ZA NATJECANJE: 200 kn

Za igrače koji nisu na hrvatskoj listi – 300 kn

Garniture za igru osigurava organizator, kao i šahovske satove na prvih 20 tabli. Igrač s bijelim figurama dužan je osigurati digitalni šahovski sat. Satovi će se moći iznajmiti (2 eura)

 

 

 

 

SMJEŠTAJ:

1.FUNDA APARTMANI – NEČUJAM

Danijela Funda

Tel: +385 1 3340 124
Fax: +385 1 3340 343
Mob: +385 91 505 35 60
e-mail: danijela@funda.hr
www.funda.hr

www.apartmani-funda.com

 

  1. AFRODITA APARTMANI – NEČUJAM

Željana Mirošević

e-mail: studioaura@studioaura.hr

Mob: +385 (0)91 5615 115

Tel: +385 (0)21 785 664

 

  1. SALIHBEGOVIĆ APARTMANI – NEČUJAM

Salih Salihbegović

Tel: +385 21 650 128

Fax: +385 1 2343 101

Mob: +385 91 788 4224

e-mail: suvenirstudio@inet.hr

www.salihbegovic.hr

 

 

PRIJEVOZ:

Za sudionike bez vlastitog prijevoza, osiguran je taxi prijevoz od Nečujma do sale za igru u Grohotama i natrag.

Cijena za svih devet dana: 200 kn

 

SLOBODNE AKTIVNOSTI:

– Izlet s brodom oko otoka Šolte (Kupanje, riblji ručak na brodu…)

– Večera na farmi nojeva

– Degustacija najpoznatijih šoltanskih sorti vina na tipičnoj šoltanskoj farmi

– “Srdela party” uz glazbu uživo na plaži u Nečujmu

 

PRVENSTVO DALMACIJE U UBRZANOM ŠAHU ZA 2019. GODINU

PRVENSTVO DALMACIJE U UBRZANOM ŠAHU ZA 2019. GODINU

SPLIT, HOTEL ZAGREB, 17.11.2019.

RASPIS

PRVO PRVENSTVO DALMACIJE U UBRZANOM ŠAHU ODRŽAT ĆE SE U SPLITU, U HOTELU ZAGREB, 17.11.2019.

IGRATI ĆE SE PARALELNO DVA TURNIRA, KADETSKI (DO 16 GODINA) I OTVORENI TURNIR. OBA TURNIRA REJTINGIRAT ĆE SE ZA ELO REJTING ZA UBRZANI ŠAH

ORGANIZATORI: ŠAHOVSKI KLUB BRDA-SPLIT, ŠAHOVSKI KLUB PETAR ŽAJA – ARŽANO I ŠAHOVSKI SAVEZ SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE

PRAVO NASTUPA: SVI IGRAČI S BORAVIŠTEM U JEDNOJ OD ČETIRI DALMATINSKE ŽUPANIJE; ZADARSKOJ, ŠIBENSKO-KNINSKOJ, SPLITSKO-DALMATINSKOJ I DUBROVAČKO-NERETVANSKOJ.

SUSTAV I TEMPO IGRE: ŠVICARAC, 9 KOLA, 10 MIN. + 5 SEC. ZA SVAKI POTEZ

UPISNINA:

ZA KADETSKI TURNIR – 50  KN

ZA OTVORENI TURNIR – 100 KN

RUČAK JE UKLJUČEN U CIJENU UPISNINE

 

NAPOMENA:

SVE GARNITURE ZA IGRU I ELEKTRONSKE ŠAHOVSKE SATOVE OSIGURAVAJU ORGANIZATORI!

 

 

 

 

PRIJAVE I UPLATE UPISNINA

PRIJAVE, ZAKLJUČNO DO 10.11.2019.

DIREKTOR TURNIRA: MATEO IVIĆ

ivic32@yahoo.com

091/6400-589

GLAVNI SUDAC TURNIRA: VLADIMIR CVETNIĆ

vladimircvetnic@gmail.com

095/5502-725

UPLATA KOTIZACIJE VRŠI SE ISKLJUČIVO PREKO RAČUNA:

ŠAHOVSKI KLUB BRDA-SPLIT

IBAN: HR5723400091110243258

OPIS PLAĆANJA: KOTIZACIJA ZA PRVENSTVO DALMACIJE 2019

VAŽNO!!!

KRAJNJI ROK ZA PRIJAVU I UPLATU UPISNINE JE 10.11.2019.

 

MJESTO I VRIJEME IGRE:

HOTEL ZAGREB, PUT DUILOVA 23, SPLIT, 17.11.

1.KOLO: 10.00

2.KOLO: 10.45

3.KOLO: 11.30

4.KOLO: 12.15

5.KOLO: 13.00

14.00.- 15.00 ZAJEDNIČKI RUČAK U HOTELSKOM RESTORANU

6.KOLO: 15.00

7.KOLO: 15.45

8.KOLO: 16.30

9.KOLO: 17.15.

18.00. SVEČANO ZATVARANJE TURNIRA I DODJELA NAGRADA

 

NAGRADE (U KUNAMA):

KADETSKI TURNIR:

PEHARI ZA POBJEDNIKE I MEDALJE ZA TROJE NAJBOLJIH U SVIM KATEGORIJAMA: U8, U10, U12, U14 I U16.

PEHAR ZA NAJBOLJU I MEDALJE ZA TRI NAJBOLJE UČESNICE

OTVORENI TURNIR, 5.000 KN:

1.800 + PEHAR I ZLATNA MEDALJA

2.700 + SREBRNA MEDALJA

3.600 + BRONČANA MEDALJA

4.500

5.400

6.350

7.300

8.150

9.150

10.150

NAJBOLJI VETERANI(>60): 200, 100

NAJBOLJI JUNIORI (<20): 200, 100

NAJBOLJI SA ELO <2100 : 200, 100

 

 

 

 

Raspis možete preuzeti i u PDF formatu.