Odigrano je Pojedinačno kadetsko prvenstvo županije Splitsko-dalmatinske za 2019. godinu

Link na Chess-Results

Pobjednici po skupinama su:

U8
1. Rehak Nikola iz ŠK Brda, Split
2. Lukšić Frane iz ŠK Jelsa, Jelsa
3. Milevčić Marko iz ŠK Jelsa, Jelsa

U10
1. Ercegović Josip iz ŠK Petar Sedlar-Pepe,
2. Kuzmić Borna Zvonimir iz ŠK Petar Sedlar-Pepe
3. Crnčić Duje iz ŠK Jelsa, Jelsa

U12
1.Grgantov Marin iz ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
2.Kurtović Darko iz ŠK Mornar, Split
3.Ercegović Ivan iz ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi

U14
1. Poljak Stipe iz Šk Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
2. Marović Luka iz ŠK Brda, Split
3. Despalatović Lovre iz ŠK Mornar, Split

U16
1. Denić Marin iz ŠK Mornar, Split
2. Petričević Mateo iz ŠK Hvar, Hvar
3. Arnold Jan iz ŠK Jelsa, Jelsa

Juniori – U20
1. Čotić Borna iz ŠK Mornar, Split
2. Penava Josip iz ŠK Knez Mislav, Podstrana
3. Barić Marko iz ŠK Mornar, Split

Raspis turnira – Pojedinačno kadetsko prvenstvo županije Splitsko-dalmatinske za 2019. godinu

Link na turnir => Chess-results


Organizator: Šahovski savez Županije splitsko-dalmatinske
Mjesto igranja: Split, Šimićeva 54, prostorije ŠK Brda
Vrijeme igranja: 7. i 8. prosinca 2019.godine.
Pravo nastupa: Svi kadeti s prebivalištem u Županiji splitsko-dalmatinskoj koji na 01.01.2019.g. nisu napunili 16 godina.
Sustav natjecanja:
Natjecanje se igra po dobnima skupinama, U8, U10, U12, U14 i U16.
Turnir se igra po švicarskom sistemu 7 kola, ovisno o broju prijavljenih igrača. Organizator zadržava pravo odigravanja Berger sistema (do 8 natjecatelja u gore navedenim kategorijama) ili dvokružnog Berger sistema (ukoliko je broj igrača 4 unutar skupine)
Organizator zadržava pravo spajanja susjednih dobnih skupina (npr. U8 i U10) ukoliko je broj prijavljenih igrača manji od 4.
Partije se igraju po pravilima šaha FIDE.

 

Tempo igre: Vrijeme razmišljanja po igraču iznosi 30 min + 30 sekundi dodatka za svaki odigrani potez. Svi sudionici dužni su donijeti šahovsku ploču standardnih dimenzija i ispravan digitalni šahovski sat.

 

Raspored odigravanja kola:
Iduće kolo počinje nakon što svi mečevi prijašnjeg kola završe. 

 

Okvirni raspored je sljedeći:

07.12.2019.
1 kolo   9.00 sati
2 kolo 11.00 sati
3 kolo 13.00 sati
4 kolo 15.00 sati

 

08.12.2019.
5 kolo   9.00 sati
6 kolo 11.00 sati
7 kolo 13.00 sati
Nagrade po kategorijama:
Do 8 godina: 
Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 10 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 12 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 14 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju
Do 16 godina: Pobjednik osvaja pehar i medalju, drugoplasirani i trećeplasirani medalju

 

Prijave za turnir: do 06.prosinca 2019. isključivo na email: stjepangudelj@gmail.com


Kontakt osoba:

Stjepan Gudelj, mob. 098/927-6981, email: stjepangudelj@gmail.com

Odigrano je prvenstvo ŽSD za kadete i juniore

U subotu i nedjelju, 08. i 09.12.2018. pod organizacijom ŠK Knez Mislav iz Podstrane organizirano je već tradicionalno prvenstvo kadeta i prvenstvo juniora naše županije.
Nastupilo je 25 kadeta i 6 juniora a sam turnir je bio podjeljen u četiri skupine:
do 10 godina (tu su igrali U8 i U10) (9 igrača), do 12 godina (8 igrača), do 14 godina (8 igrača) i juniori (6 igrača).
Zanimljivo je da ove godine nismo imali kadeta u kategoriji do 16 godina kao ni juniora u skupini do 20 godina.

Dodjeljene su medalje po skupinama a pobjednici su dobili i pehare:

Kadeti – U8:
1. mjesto – Aljinović Ema
2. mjesto – Bolanča Sara

Kadeti – U10 – 9 kola
1. mjesto – Ercegović Josip – 8 bodova (sve pobjede)
2. mjesto – Bolanča Tino – 6 bodova
3. mjesto – Kuzmić Borna Zvonimir – 5,5 bodova

Kadeti – U12 – 7 kola:
1. mjesto – Grgantov Marin – 7 bodova (sve pobjede)
2. mjesto – Kurtović Darko – 6 bodova
3. mjesto – Poljak Stipe – 5 bodova

Kadeti – U14 – 7 kola:
1. mjesto – Petričević Mateo – 6,5 bodova
2. mjesto – Arnold Dora – 6 bodova
3. mjesto – Arnold Jan – 5 bodova

Juniori – U18 – 5 kola:
1. mjesto – Simunić Krunoslav – 4,5 bodova
2. mjesto – Denić Marin – 3,5 bodova
3. mjesto – Knezović Stipe – 3 boda

 

Turnir je odigran u prostorijama općine Podstrana a imali smo odlične uvjete za igru. Klimatiziran, prozračan i vrlo dobro osvjetljen prostor koji može primiti i dosta veći broj igrača.
Za ovu prigodu ŠK Knez Mislav dao je izraditi suvenire od gipsa za pobjednike skupina što će im uz pehare i medalje biti jedna lijepa uspomena na ovaj turnir.

Zahvaljujemo se svim igračima i njihovim roditeljima koji su došli u Podstranu te se nadamo da se iduće godine vidimo u još većem broju.
Link na Chess-results.
Link na Galeriju.

Odigrano je brzopotezno prvenstvo ŽSD za kadete i juniore

U nedjelju, 02.12.2018. pod organizacijom ŠK Petar Žaja iz Aržana po prvi put je organizirano i prvenstvo kadeta i prvenstvo juniora naše županije u brzopoteznom šahu. Tempo igre je bio 5min + 2sec.
Turnir je odigran u istoj prostoriji u kojoj se igra već tradicionalni memorijalni turnir Petar Žaja, Aržano. Imali smo odlične uvjete za igru, prostor je bio grijan, osvjetljen i prostran.
Pobjednik kadetskog turnira je Mateo Petričević koji je napravio 13 od 13 bodova. Drugi je Ercegović Josip a treća, ujedno i najbolja kadetkinja, je Knezović Matija.
Na Juniorskom turniru, Simunić Krunoslav je dominirao te napravio maksimalnih 6 bodova!

Na kadetskom turniru nastupilo je 14 a na juniorskom 4 igrača.

Dodjeljene su medalje po skupinama a pobjednici su:
Kadeti – U8:
1. mjesto – Ćaleta Anđelo
2. mjesto – Bolanča Sara

Kadeti – U10:
1. mjesto – Ercegović Josip
2. mjesto – Rehak Božidar
3. mjesto – Bolanča Tino

Kadeti – U12:
1. mjesto – Poljak Stipe
2. mjesto – Primorac Marin

Kadeti – U14:
1. mjesto – Petričević Mateo
2. mjesto – Knezović Niko
3. mjesto – Knezović Luca

Kadeti – U16:
1. mjesto – Knezović Matija

Najbolja Kadetkinja turnira je Knezović Matija.

Juniori – U18:
1. mjesto – Simunić Krunoslav
2. mjesto – Jozić Katarina
3. mjesto – Knezović Stipe

Najbolja Juniorka turnira je Jozić Katarina

Organizator je priprenio marendu, piće i kekse za sve učesnike turnira.
Posebno bi se zahvalili ravnatelju osnovne škole Josip Jović, Frani Bilić Prcić, koji nam je osigurao prostojrije i odlične uvjete za igru.
Za ovu prigodu Osnovna škola Josip Jović je dala izraditi posebne nagrade u obliku šahovskih figura koje su osvojili najbolja kadetkinja – Knezović Matija, najbolji kadet Petričević Mateo i najbolji junior – Simunić Krunoslav što će im biti jedna lijepa uspomena na ovaj turnir.

Zahvaljujemo se svim igračima i njihovim roditeljima koji su došli u Aržano te se nadamo da se iduće godine vidimo u još većem broju.
Link na Chess-results.
Link na Galeriju.

2 Međunarodni šahovski turnir “Brotnjo Open”za kadete i juniore

Raspis

U želji da kod naše djece povećamo interes za ovu misaonu igru i u znak sjećanja na fra Didaka Franju Buntića rođenog u broćanskom selu Paoča 1871 godine, hercegovačkog franjevca,velikog humanistu,prosvjetitelja,graditelja i organizatora spašavanja od gladi 17000 hercegovačke djece bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost Šahovski Klub Brotnjo Čitluk organizira  2 Međunarodni šahovski turnir “Brotnjo Open”za kadete i juniore.

Turnir se održava u “Hotelu “Brotnjo” u Čitluku dana 15.04 2018 godine (nedjelja) sa početkom u 10 sati.

-Turnir se održava u tri skupine :

1.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2006 g i mlađi

2.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2002,2003,2004,2005god

3.Juniori – šahisti i šahistkinje rođeni 1998,1999,2000 god

– Turnir se igra po švicarskom sustavu od 7 kola uz kompjutersko parovanje.Tempo igre je 15 minuta po igraču.

– Pravo nastupa imaju svi šahisti i šahistkinje rođeni u BiH i inozemstvu bez rejting ograničenja.

– Upisnina za šahiste je 10 KM , a za šahistkinje 5 KM.

–  Turnir će se rejtingovati za Rapid rejting listu FIDE.

– Natjecatelji su dužni sa sobom ponijeti ispravan šahovski sat i šahovsku garnituru.

– Za učesnike turnira osiguran je ručak (švedski stol – ćevapi,piletina,krompir i piće)

– Zbog što bolje organizacije Turnira natjecatelji se trebaju prijaviti najkasnije do subote 14.04 2018 do 14 sati.

– Prilikom prijave napisati : datum i godinu rođenja,mjesto i klub za koji nastupa (ako ga ima)

– Prijave slati na mail adresu : skbrotnjocitluk@gmail.com ,,ili porukom na broj 063 788 537 Alen Buntić

– Natjecatelji trebaju ponijeti neki dokument ( osobnu iskaznicu,putovnicu ili zdravstvenu knjižicu).

– Organizator,ovisno o okolnostima zadržava pravo izmjene pravila turnira.

Suci turnira su :

Glavni sudac – DA Tihomir Marić

DA Petar Bogut

Sponzori turnira su : Općina Čitluk, Kraš Trgovina d.o.o. Široki Brijeg,Federalno ministarstvo kulture i športa,Županijsko ministartstvo kulture i športa

Nagrade :

– Za Juniore :

1.Mjesto – Diploma + 50km + Poklon Paket “Kraš”

2.Mjesto – Diploma + 40km + Poklon Paket “Kraš”

3.Mjesto – Diploma + 30km + Poklon Paket “Kraš”

 

Za Kadete do 8 godina :

1.Mjesto – Diploma + 40km + Poklon Paket “Kraš”

2.Mjesto – Diploma + 20km + Poklon Paket “Kraš”

3.Mjesto – Diploma + 15km + Poklon Paket “Kraš”

 

Do 10 Godina:

1.Mjesto – Diploma + 40km + Poklon Paket “Kraš”

2.Mjesto – Diploma + 20km + Poklon Paket “Kraš”

3.Mjesto – Diploma + 15km + Poklon Paket “Kraš”

 

Do 12 Godina:

1.Mjesto – Diploma + 40km + Poklon Paket “Kraš”

2.Mjesto – Diploma + 20km + Poklon Paket “Kraš”

3.Mjesto – Diploma + 15km + Poklon Paket “Kraš”

 

Do 14 Godina:

1.Mjesto – Diploma + 40km + Poklon Paket “Kraš”

2.Mjesto – Diploma + 20km + Poklon Paket “Kraš”

3.Mjesto – Diploma + 15km + Poklon Paket “Kraš”

 

Do 16 Godina:

1.Mjesto – Diploma + 40km + Poklon Paket “Kraš”

2.Mjesto – Diploma + 20km + Poklon Paket “Kraš”

3.Mjesto – Diploma + 15km + Poklon Paket “Kraš”

 

Posebne Nagrade :

Za najboljeg juniora ŠK “Brotnjo ” Čitluk – 30km

Za najbolju juniorku ŠK “Brotnjo ” Čitluk – 30km

Za najboljeg kadeta ŠK “Brotnjo ” Čitluk  – 30km

Za najbolju kadetkinju ŠK “Brotnjo ” Čitluk – 30km

 

Ovdje možete preuzeti cijeli: RASPIS u PDF formatu.