Završeno je pojedinačno kadetsko prvenstvo županije Splitsko-dalmatinske 2015.g.

Prvenstvo je održano 19. i 20. prosinca u Šahovskom domu u Splitu. Glavni sudac turnira bio je Denis Brulić. Nastupilo je 35 kadeta koji su igrali 7 kola po švicarskom sistemu. Igrači su bili podjeljeni u dva turnira: “U09-U11” – do 11 godina i “U13-U15“-  do 15 godina.

Turnir U09-U11 bio je neizvjesan do samog kraja, čak 4 igrača su završila sa po 5 bodova.
Pobjednik do 11 godina je Petričević Mateo iz Šk Jelsa, odlučen tek po drugom kriteriju za 0,5 bodova razlike.
Prvo mjesto do 9 godina osvojio je Grgantov Marin sa izvrsnih osvojenih 4 boda iz kluba Šk Petar Sedlar-Pepe iz Kaštela.

Kadetkinje na ovom turniru su se nosile bez problema i sa najboljim kadetima. Najbolje je bila Arnold Dora  iz Šk Jelsa sa izvrsnih osvojenih čak 4,5 bodova, samo pola boda manje od pobjednika turnira.

Na turniru U13-U15 sa po 6 osvojenih bodova prva mjesta odnjeli su klubski kolege iz Šk Mornar iz Splita: Simunić Krunoslav do 15 godina i Barić Marko do 13 godina.
Najbolja kadetkinja turnira bila je Ćurin Doris iz Šk Jelsa, iz Jelse.

S obzirom da su bile četiri kategorije za kadete i dvije za kadetkinje, podjeljen je velik broj medalja i pehara. Ceremoniju zatvaranja turnira kao i dodjelu pehara i medalja održao je Ivica Brkić, predsjednik šahovskog saveza županije Splitsko-dalmatinske. Dodjela kao i natjecanje prošlo je u veseloj i ležernoj atmosferi.